Aboxoma 5 mg filmom obložene tablete
| Name | Aboxoma 5 mg filmom obložene tablete | 
|---|---|
| Marketing Authorisation Number | HR-H-967456495 | 
| Active Substance | apiksaban | 
| Composition | svaka filmom obložena tableta sadrži 5 mg apiksabana | 
| Pharmaceutical Form | Filmom obložena tableta | 
| Manufacturer | Krka d.d., Novo mesto, Novo Mesto, Slovenija | 
| Marketing Authorisation Holder | Krka - farma d.o.o., Radnička cesta 48, Zagreb, Hrvatska | 
| Marketing Authorisation Date | 19.11.2021 | 
| MA Period of Validity | 19.11.2026 | 
| Classification Number | UP/I-530-09/20-01/213 | 
| Registration Number | 381-12-01/70-21-03 | 
| Prescription | Medicinal product subject to medical prescription | 
| Type of prescription | ponovljivi recept | 
| Distribution | Supply through pharmacies (community) | 
| Advertising to general public | not allowed | 
| ATC Code | B01AF02 | 
| Marketing status | nije stavljeno u promet | 
| SmPC | download | 
| PL | download | 
| Public Assessment Report | download | 
Note
Za predmetni lijek Agencija za lijekove i medicinske proizvode je dana 19. studenoga 2021.donijela Rješenje o davanju odobrenja za stavljanje lijeka u promet koje je sukladno članku 46. Zakona o lijekovima (Narodne novine, br. 76/13., 90/14. i 100/18) dano pod sljedećim uvjetima:
a) Nositelj odobrenja za stavljanje lijeka u promet Krka - farma d.o.o., Radnička cesta 48, 10000 Zagreb, Hrvatska, obvezan je poduzeti dodatne mjere minimizacije rizika koje su neophodne za sigurnu i djelotvornu primjenu lijeka na način da je za lijek Aboxoma 2,5 mg filmom obložene tablete dužan osigurati edukacijski materijal koji čine Vodič za propisivača i Kartica s upozorenjima za bolesnika.
b) Nositelj odobrenja za stavljanje lijeka u promet obvezan je usuglasiti sadržaj i format edukacijskih materijala, uključujući komunikacijski plan i način distribucije, kao i sve druge aspekte ovih edukacijskih materijala s Agencijom za lijekove i medicinske proizvode Republike Hrvatske.
Agencija za lijekove i medicinske proizvode ukinut će odobrenje za stavljanje u promet predmetnog lijeka ako nositelj odobrenja ne ispunjava obaveze utvrđene uvjetima navedenim u Rješenju.
