Paracetamol JGL 120 mg/5 ml sirup
Naziv lijeka | Paracetamol JGL 120 mg/5 ml sirup |
---|---|
Broj odobrenja | HR-H-823042470 |
Djelatna tvar | paracetamol |
Sastav | 5 ml sirupa sadrži 120 mg paracetamola |
Farmaceutski oblik | sirup |
Proizvođač | Jadran Galenski laboratorij d.d., Rijeka, Hrvatska |
Nositelj odobrenja | Jadran Galenski laboratorij d.d., Svilno 20, Rijeka, Hrvatska |
Datum rješenja | 28.12.2016. |
Rok rješenja | neograničen |
Datum ukidanja rješenja | 06.05.2025.* |
Klasa | UP/I-530-09/16-02/48 |
Urbroj | 381-12-01/30-16-06 |
Način izdavanja | bez recepta |
Mjesto izdavanja | u ljekarni |
Način oglašavanja prema stanovništvu | dopušteno |
ATK | N02BE01 |
Status lijeka na tržištu | stavljeno u promet |
Status nestašice | nema nestašice |
Sažetak opisa svojstava lijeka | preuzmi |
Uputa o lijeku | preuzmi |
*Napomena
Rješenje je ukinuto temeljem zahtjeva Nositelja odobrenja za stavljanje lijeka u promet. Sukladno članku 113. Zakona o lijekovima (Narodne novine, br. 76/13.) u Republici Hrvatskoj može biti u prometu samo onaj lijek koji ima odobrenje za stavljanje u promet koje je dala Agencija za lijekove i medicinske proizvode ili Europska komisija te lijek koji ima odobrenje za paralelni uvoz ili odobrenje za paralelni promet. Iznimno od ove odredbe, serija lijeka može biti u prometu najdulje 18 mjeseci nakon isteka ili ukidanja odobrenja za stavljanje u promet, ako joj prije ne istekne rok valjanosti.